آموزش نحوه چیدمان پرچم در تشریفات اداری

آموزش نحوه چیدن پرچم ها در تشریفات اداری

چیدمان پرچم در تشریفات اداری از این جهت حایز اهمیت است که نشان دهنده ادای احترام اشخاص یا دولت ها به مراجعین خود می باشد. تشریفات در واقع نه فقط در پرچم یک شرکت، سازمان و یا کشور که بلکه در پوشش و رفتار اعضای یک کشور و یا سازمان نیز بایستی رعایت گردد، از جمله اصول تشریفاتی می توان به تمیز و مرتب بودن پوشش کارمندان یا آداب و رسوم خاصی که به منظور ادای احترام به مراجعین استفاده می شود نیز اشاره کرد. در این مقاله قصد داریم به سوال “در تشریفات اداری چیدمان پرچم ها چگونه است” پاسخ دهیم، تا انتهای مقاله با ما باشید تا با این اصل مهم آشنا شوید.

 

اهمیت طرز چینش پرچم در تشریفات اداری

اگر در رسانه ها دقت کرده باشید به هنگام دیدار مقامات و سران کشورهای مختلف اولین چیزی که توجه همگان را به خود جلب می کند چیدمان پرچم هاست. چیدمان پرچم ها در تشریفات اداری نشان دهنده روابط بین کشورهاست، بنابراین قبل از چیدن آن ها در محل مورد نظر باید حتما چندین نکته از جمله نوع نصب، محلی که قرار است پرچم در آن نصب شود و نوع پارچه مورد استفاده مورد توجه قرار گیرد.

چاپ مهام یکی از تخصصی ترین مراکز معتبر تولیدی انواع پرچم های تشریفاتی، رومیزی، اهتزاز و پرچم های تبلیغاتی است که در صورت سفارش می توانید از جنس و چاپ مناسب لگو یا پرچم اطمینان کامل داشته باشید.

دقت داشته باشید در برخی جلسات مهم کشوری در صورت عدم توجه به قوانین چیدمان پرچم در تشریفات اداری ، از جمله قرار ندادن پرچم کشور میهمان در محل ملاقات در شرایطی که افراد ملاقات کننده هم سطح باشند به نوعی توهین به کشور میهمان بوده و نماینده آن کشور حتی می تواند جلسه را به نشانه اعتراض ترک کند، پس با توجه به این موضوع به اهمیت رعایت استاندارد چیدمان پرچم در تشریفات اداری پی می بریم.

 

آموزش چیدن پرچم ها در تشریفاتی اداری

اهمیت طرز چینش پرچم در تشریفات اداری

در نحوه چینش پرچم در تشریفات اداری بخصوص در مکان ها و زمان های مهمی چون ملاقات مقامات دو کشور قوانینی وجود دارند که توجه به آنها الزامیست. اولین نکته که جزء استانداردهای چیدمان پرچم در تشریفات اداری به حساب می آید اینست که اولا پرچم های تشریفاتی بیشتر در ابعاد 90* 150 و یا 100*170 به شکل پایه دار و ایستاده استفاده می شوند که در اکثر موارد این پرچم ها یک لا هستند مگر پرچم هایی که به عنوان پرچم رومیزی یا پرچم های مورد استفاده برای خودروها باشند.

چیدمان پرچم در زمان تشریفات اداری به اینگونه است که به عنوان مثال در ملاقات مقامات عالی دو کشور دو پرچم ایستاده پایه دار را در پشت صندلی عالیترین مقام هر دو کشور قرار می دهند، دقت داشته باشید که اگر رئیس یک کشور خارجی مهمان ایران باشد پرچم آن کشور مقدم بر پرچم کشور ما بوده و در قسمت چپ ساختمان محل مذاکره قرار می گیرد.

حال اگر بپرسید که چیدمان پرچم در تشریفات اداری زمانی که از بیش از یک کشور میهمان داشته باشیم از جمله در زمان میزبانی ایران برای یک کنفرانس بین المللی چگونه است بایستی بگوییم که در این شرکت ملاک چیدمان پرچم ها بر اساس حروف الفبایی لاتین صورت می گیرد و پرچم کشور میزبان نیز در مرکز این پرچم ها واقع می شود.

در رابطه با استاندارد چیدمان پرچم در تشریفات اداری به ویژه برای پرچم های رومیزی و پرچم های مورد استفاده برای خودروی سفیران و روسای هیئت یک کشور بایستی بدانید که اولا وجود این پرچم ها الزامیست و همچنین به صورت دولا تهیه می شوند. چیدمان پرچم در تشریفات اداری به ویژه در ملاقات هایی که روسای هیئت از نظر مقام هم سطح باشند دو پرچم رومیزی استفاده می شود، و اگر چنانچه مقام پایین یک کشوری با یک مقام رده بالا از کشور دیگر ملاقات کند، به عنوان مثال در صورت ملاقات رئیس جمهور یک کشور با رهبر کشور ایران، فقط باید از پرچم کشورمان ایران استفاده شود.

در رابطه با آیین استفاده از پرچم های خودرو در داخل کشور، پرچم در اتومبیل حامی رئیس جمهور در گلگیر سمت راست راننده نصب می شود و در هنگام همراهی سفیر خارجی به منظور تقدیم استوار نامه به رئیس جمهور، پرچم جمهوری اسلامی ایران روی اتومبیل حامل وی و در سمت راست نصب می شود. پس از تقدیم استوار نامه، پرچم کشور سفیر در سمت راست و پرچم جمهوری اسلامی ایران در سمت چپ نصب می شود. در رابطه با مجالس مهم و ادارای که با مقامات سازمان های مختلف در کشور برگزار می شود نیز رعایت برخی اصول در چیدمان پرچم در تشریفات اداری مهم است.

 

سخن آخر

پرچم نشان دهنده هویت یک ملت، سازمان، نهاد و یا شرکت های خاص است که در سایز، جنس و انواع مختلفی تهیه شده و یکی از اعضای جدانشدنی در رویدادهای اجتماعی، نظامی، سیاسی و ورزشی است که توجه به شکل چیدمان پرچم در تشریفات اداری نقش مهمی در دیدگاههای سایر کشورها و سازمان ها به یک ملت دارد، پس توجه به آن بسیار حایز اهمیت است. شما می توانید برای چاپ پرچم تشریفاتی، اهتزاز، اداری، رومیزی و … به شرکت چاپ مهام مراجعه کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

.